U-14-es győzelem hazai környezetben

2020-10-01 11:22:34

Körmendi FC U-14 – Rum KSK U-14    7:0 (2:0)

Körmendi FC: Somogyi (Pivonka) – Tóth G. – Takács – Kártyás (Spaits G.) – Németh N. –Magyar – Soós -  Tóth D. (Győri M. )- Papp

Gólszerzők: Papp 3, Soós 1, Magyar 2, Spaits 1,

Körmendi FC –Rum KSK U-14-es bajnoki mérkőzés 4. fordulóját a hazai pályán játszotta a Körmendi csapat. A korábbi fordulókban megtizedelt csapathoz Soós Mátyás, Spaits Gergő és Győry Máté csatlakozott. Sérült játékosok közül Hajnal Márk lábáról lekerült a gipsz, Vörös Róbert bokasérülése továbbra is maródi, Pál Erik szentgotthárdi mérkőzésen a hüvelykujját törte, így ők nem állhattak a vezetőedző rendelkezésére. Rumi alakulat fiatal csapattal érkezett a mérkőzésre, több 2008-2009-es születésű labdarúgó alkotta a keretüket. A hazai csapat sok helyzetet dolgozott ki, de az első gól megszerezésére egészen a 31. percig kellett várni. Magyar Bálint talált be megnyugtatva a kedélyeket majd a félidő vége előtt  Soós Mátyás növelte csapata előnyét.

Körmendi FC (feketében) képen szereplő mindhárom játékosa gólt szerzett (Papp, Soós, Magyar)

A második félidőben szerkezetet váltott a körmendi gárda. Ismételten a hazai csapat dominált, ahogyan azt már megszokhattuk, ahogyan azt is, hogy helyzetek sokasága marad pontos befejezés nélkül. A rumi csapat elvétve próbált támadásokat vezetni nem sok sikerrel, viszont harcos és szimpatikus csapat benyomását keltették, akik egy percre sem adták fel a küzdelmet. Az 54. és az 58. percben Papp Máté szerzett szemfüles gólokat. 4:0 A vendég csapat szemmel láthatóan elfáradt, így a középpályát rendre és egyre gyorsabban sikerült átjátszani, aminek az eredményeként további gólokat szerzett a körmendi csapat, Magyar Bálint, Papp Máté, Spaits Gergő  volt eredményes és ezzel kialakítva a végeredményt.

Stipkovics Imre értékelte csapata teljesítményét: Gratulálok a csapatomnak! Fiatal és nagyon sportszerűen játszó csapatot győztünk ma le. Mezőnyben nagy önbizalommal játszottunk, a kapu előtt ismét bizonytalanok voltunk. Örülök, hogy a csapat egyrésze már a rendelkezésre állt, reméljük hogy minél előbb teljes kerettel tudunk neki vágni egy bajnoki fordulónak