6. helyen zártuk az őszt.

2019-11-29 10:55:27

Középmezőnyben

Takács M. labdával

Véget értek a megyei I. osztá­lyú labdarúgó-bajnokság őszi fordulói. Javuló formával, jól haj­rázva a hatodik helyről várhatja a tavaszi szezont a Körmendi FC futballcsapata. Az előző hétvé­gén, hazai pályán a Rábapatyi KSK volt a vendég. Nagy elánnal kezdett a házigazda, de elpus­kázta a helyzeteit. A félidő még 0-0 volt. A 70. percig tartotta sün­disznóállásait a vendégcsapat, aztán megszületett az első hazai gól, amit rá egy percre újabb kö­vetett. Gólszerző Németh M. Az utolsó fordulón, Vasváron végre teljes játékoskerettel focizhatott a piros-fekete gárda. Sem sérü­lés, sem eltiltás nem nehezítette Somfalvi Péter csapatát. A félidőben 1-2 volt az ál­lás, a végeredmény 3-5. Gólszerzők: Ta­kács M. (2), Varga P., Sipos B., Kis-Nemes. A Csörnöc Gyöngye-Vasvár VSE legyőzé­sével a 6. helyre ug­rott a Körmend.

Somfalvi Péter veze­tőedző elmondta, hogy februárban kez­dik a tavaszi szezon­ra való felkészülést, hiszen a bajnokság márciusban folytatódik. Tovább­ra is próbálja a fiatalokat beépí­teni. Nem titkolt szándék az sem, hogy legalább egy jó befejező csatárral szeretnének erősíteni a játékoskereten. Nagy szakveze­tői óhaj az is, hogy jobb lenne, ha többen tudnák látogatni az edzé­seket, de természetesen megérti, hogy mindenkinek a munkahelye az első. A cél a dobogós hely el­érése a bajnokság végére, de be kell látni, hogy ez az év az építke­zésről szól. Ha jönnek az eredmé­nyek, remélhetőleg a szurkolók száma is gyarapodni fog, főleg a hazai, de az idegenbeli találko­zókon is.