Vendégsiker a nyitányon

2020. augusztus 18. 15:35:33  nyomtatási kép

Körmendi FC - Répcelaki SE 2:5 (1:1)   300 néző, vezette: Talabér N.

Körmend: Szukics, Takács, Varga, Török, Németh, (Tompa 33.) Sály, MAJTÉNYI, Péter (BUTI 30.), Horváth, (Simon 68.) Sipos, Nyári

Répcelak: Tóth J. (Németh, 58.) – TÓTH D., ALEX DE PAULA, Tamási, ÓDOR – Tokaji, SIPOS (Németh B. 83.), Horváth – Rácz, Havasi, Prystupa (Tóth D. 26.)

Gólszerzők: Sályi 7., Buti 52., ill. Alex De Paula 2 (29, 67), Ódor 2 (71., 86), Tokaji 91.

A találkozó első percei mezőnyben teltek el,majd a 7. percben az első valamire való támadás végén a körmendi csapat megszerezte a vezetést: Bal oldalról a tizenhatos környékén befelé passzoltak a hazaiak,majd Sály Péterhez került a labda,aki tizenhat méterre a kaputól lövésre szánta el magát,a labda pedig utat talált laposan a bal alsó sarokba.1:0
A gólt követően meddő hazai labdabirtoklást láthatott a szép számú szurkoló tábor.
Vendégek edzője, Balassa Péter szerkezetet váltott,amitől a vendég támadások veszélyessé váltak. A 29. percben ennek meg is lett az eredménye: A jobb oldalon Ódor Bálint három védőt kicselezett,majd középre adott,ahol az üresen érkező De Paula Alex látványos gólt fejelt a jobb felső sarokba 1:1
Sajnos két alapember sérülése (Péter Ábris, Németh Márk) megtörte a hazai lendületet, ami teljes egészében megváltoztatta a csapat játékát. A hátralévő időben inkább a mezőnyben gyűrték egymást a felek,több szabálytalanság is borzolta a kedélyeket,az eredmény már nem változott,így az első játékrész a látottak alapján igazságos döntetlennel zárult. Az első félidő eseményeihez hozzá tartozik, hogy a Talabér N. játékvezető kiállította csapatunk edzőjét, Kurucz Ádámot reklamálásért....

118081911 2044777692320034 1988129173366968291 o

A második félidőt a hazaiak kezdték jobban,egy kontra támadást követően az 52. percben a védelem röviden szabadított fel,a labda pedig kikerült a jobb oldalra a büntető terület sarkánál,ahol a támadó középre ívelt,a kavarodás végén pedig az érkező Buti Tibor  közelről a kapuba vágta a labdát. 2:1. Tóth Jenő  a gól előtti hatalmas helyzetben nagyot védett,ám megsérült a bokája,így nem tudta folytatni a játékot,helyette az ifjúsági kapus Németh Máté állt be. Egészen a 67. percig  a mezőnyben folyt a küzdelmes játék,amikor szemre is tetszetős Répcelaki támadás alakult ki a jobb oldalon. A támadás végén a labda De Paula Alexet   találta meg a kaputól mintegy hét méterre,aki le fedezte a labdát,majd kapu felé fordulva laposan a kapuba passzolt.2:2  A hazaiak mintha megroppant a vendég gólt követően,hiszen sorra érkeztek a vendég támadások a hazai kapu elé. A bal oldalon érkező Ódor Bálint  lövése ment mellé,majd a 71. percben már nem hibázott: Kontra támadás után Ódor Bálinthoz került a játékszer a bal oldalon,ahol a játékos átvette a labdát,majd a büntető terület sarkánál csinált egy cselt, amivel tisztára játszotta magát, majd kirúgta a kapu bal felső sarkát. 2:3  A hajrához érve eldőlt a találkozó: Egy beadást követően a 86. percben megint Ódor Bálint  került helyzetbe,aki közelről most is magabiztosan helyezett a kapuba. 2:4. 91. percben amikor a csereként beállt Németh Bence  ment egy hosszúnak tűnő labdára a bal oldalon,a játékos elérte az oldalvonal előtt a labdát,majd megindult az alapvonal felé,ahol középre adta a játékszert, a gólerős fiatal Tokaji Dávid  menetrendszerűen érkezett,és öt méterre a kaputól a  kapu bal oldalába fejelt. 2:5  A gól után a játékvezető véget vetett a találkozónak.

Rangadóhoz méltó játékot láthatott az a 300 szurkoló, aki kilátogatott a mérkőzésre. Hiába dolgozott ki seregnyi helyzetet a hazai csapat, és hiába uralta a mérkőzést. A jobb helyzetkihasználásának köszönhetően, a kétszeri hazai vezetés ellenére megérdemelten vitte el a 3 pontot a vendégcsapat. A bajnokságban kevés lesz csak a támadás, védekezni is szükséges, zárta szavait Kurucz Ádám a hazaiak edzője.