Sárvári FC - Körmendi FC /Országos Magyar Kupa/ 5:2 (2:0)

2020. augusztus 03. 13:18:02  nyomtatási kép

Sárvári FC - Körmendi FC Országos Magyar Kupa 5:2 (2:0)

Országos Magyar Kupa mérkőzésre látogattunk a tavalyi szezonban még NB III.-ban vitézkedő Sárvári FC csapatához. Ellenfelünk kezdő csapatának névsorát látva, egyértelműen megállapítható volt, hogy komoly szándékukban áll a Megyei 1. osztály megnyerése és ezzel az NB III-ba való visszajutás. Csapatukban számos volt NB III-as és az Illés Akadémián nevelkedett játékos volt található. A mérkőzést óvatosan kezdtük felmérve az ellenfél játékstílusát, de ezzel ők is így voltak, ezért elég lassan indult a játék. Ennek ellenére az első 5 percben 2 alkalommal is a Sárvári kapu előtt találtuk magunkat, de érdemi helyzetet nem tudtunk kialakítani belőle. A 6. percben a Sárvár is eljutott a kapunk elé és ha már ott volt könyörtelenül ki is használta azt. Egy óriási védelmi hiba után a Sárvári csatár szabadon lőhetett a kapura kb. 11 méterről, Szukicsnak esélye sem volt a hárításra. Ezek után próbálkoztunk a saját játékunkkal de mint ha nem is ezen a mérkőzése lettünk volna, rengeteg hibával, pontatlanul, akarat, és szív nélkül játszottunk. A 20. percben meg is duplázta előnyét a hazai csapat, szintén egy kapitális védelmi hiba után. Nem csak az eredmény volt elborzasztó és a mutatott játék, hanem az, hogy 40 perc játékot követően már mind 3 csere lehetőséget el kellett használni sérülések miatt. A második félidőre motiváltabban, és kicsit nagyobb tűzzel mentünk ki ez mind helyzetekben mind játékminőségben megmutatkozott. Ám az újabb gólt megint csak a Sárvár szerezte. Erre válaszul Majtényi csodálatos passza után Sály lőtt a kapuba szépítve ezzel az eredményt. Majtényi ezt követően az ellenfél térfelének harmincasáról indult meg majd becselezte magát a 16-oson belülre ahol a Sárvári védő csak letarolni tudta. Talabér játékvezető sípja néma maradt, talán az alacsony légnyomás és az esőre álló idő zavarhatta meg, mert ennél egyértelműbb 11-es talán nem is létezik. Ahogy lenni szokott az amúgy frusztrált csapat ezt követően még jobban szétesett és rövid időn belül 2 gólt kaptunk. A végeredményt Varga Patrik szép gólja állította be 5:2 arányban teljesen megérdemelten nyert a Sárvári csapat. Akiről kijelenthető, hogy bajnokaspiránsként indul a szezonban, egy fiatal és kifejezetten szimpatikus csapatként. A mérkőzés végén az indulatok kissé elszabadultak, és nem csak a végeredmény tekintetében szenvedtünk vereséget, de szövegelés miatt Majtényit a játékvezető kiállította, így meg is fogyatkoztunk a következő mérkőzésekre.