Döntetlen a 2.fordulóban. U-19-es csapat dobógóközelben

2020. március 03. 09:07:37  nyomtatási kép
kép: Kártyás(facebook)

Körmendi FC Egyházasrádóc SE    0:0

„ Az Egyházasrádóc elleni hétvégi gól nélküli mérkőzés ismét azt adta vissza amire számítottam. Nincsenek meglepetések, nincsenek csodák, a beletett munka mindig  visszaköszön a mérkőzésen. A téli felkészülés miatt jelenlegi kondicionális állapotunkban 35 - 40 percig tudunk ilyen szinten "minőségi" futballt játszani. Az első félidőben a kihagyott tizenegyesig domináltunk, az ellenfél fölé nőttünk, mi akartunk futballozni, mi alakítottunk ki helyzeteket, ziccereink csak nekünk voltak. Sajnos a helyzetekben rossz döntéseket hoztunk, így ahelyett hogy lezártuk volna a mérkőzést, illetve az 1. félidőt több gólos előnnyel, helyette magunk számára tettük nehézzé a mérkőzést. A második félidő már görcsös, erőtlen, sok hibával tarkított "darálos" játékot hozott, még nem vagyunk két félidős csapat. Hozzáteszem a Rádóc nem rossz csapat, nem véletlenül vezették sokáig a tabellát. Valószínűleg a sok sérülés miatt "elfogytak" ősszel, de most ez volt az őszi  alapcsapatuk, úgyhogy jelenlegi állapotunkban értékelnünk kell ezt a döntetlen is, illetve hogy nem kaptunk gólt nem kaptunk ki, mivel benne volt a meccsben hogy a Rádóc betalál, ugyanakkor a helyzeteket tekintve inkább mi vesztettünk 2 pontot, a döntetlen nekünk fáj. A mérkőzés pozitív hozadékai: Kurucz Ádám visszatérése, csupaszív, harcos játéka, amivel remélhetőleg jó példát ad valamennyi játékos számára. Péter Ábris teljesítménye, aki nagy értéke lesz a csapatnak, aki a teremfociból beesve hosszú idő után először  játszott nagypályán nagyon hasznosan, rengeteget futva, amíg bírta erővel. Sipos Bálint első félidei játéka, aki hosszú sérüléséből felépülve játszott agilisan. Kár a kihagyott büntetőért, viszont megmutatta, hogy vele is lehet számolni, innentől kezdve remélhetőleg a sérülések elkerülik, és egyre jobb lesz, termeli a gólokat. Sajnálatos viszont Bajnok Máté sérülése, vele talán 1 gólt szereztünk volna a második félidőben.”

Somfalvi Péter edző

Körmendi FC – Egyházasrádóc SE (U19) 6:1

„A hazai csapat a kezdő sípszót követően átvette a játék irányítását, melyet a mérkőzés végéig meg is tartott. A hazaiak számos meghatározó játékost kénytelenek voltak nélkülözni sérülések miatt, de a fiatal az U 16-os csapatban is helytálló kitűnő tehetségek már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Németh Noel az első játék részben kétszer még Krajczár Martin és az új szerzemény Balogh Jácint egy alkalommal találtak a rádóciak kapujába, így 4:0-val vonulhattak a csapatok a pihenőre. A magabiztos vezetés és a mezőnyfölény tudatában több apró sérüléssel bajlódó játékos kapott pihenőt, de a helyükre érkezőkkel is magabiztos győzelmet aratott csapatunk. A 2. Félidőben ismét a fiatal tehetség Németh Noel szerzett újabb gólt így ha nem is klasszikust de mesterhármast ért el, illetve újabb gólt szerzett Balogh Jácint. A makulátlan mérleget egy szép rádóci támadás rontotta el beállítva a 6:1-es végeredményt. Sokszor az ilyen úgymond kötelező meccsek a legnehezebbek de kitűnően és érett focival hoztuk az elvárt győzelmet és továbbra is tapadunk a közvetlen előttünk álló 3 gárdához.”