Zsinórban kétszer győztünk

2019. november 10. 10:45:49  nyomtatási kép

Az elmúlt bő egy hónap­ban öt fordulót is lejátszot­tak a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban.

Buti Tibor küzd a labdáért (kép: Kártyás)

A Körmendi FC csapata változa­tos mérkőzéseken van túl. A 8. for­dulóban idehaza, a Vép ellen az első félidőben akár több góllal is eldönt­hette volna Somfalvi Péter együtte­se a mérkőzést. A második félidő­ben a Vép is kitámadott, de Kis-Nemes a 90. percben fejesgóllal szerezte meg a győzelmet (1-0). A 9. fordulóban a Csepergi SE volt a ven­déglátó. Takács M. révén szerzett vezetést a piros-fekete gárda, ám gyorsan egyenlített a házigazda. a második félidei meddő mezőfölényét nem tudta gólra váltani a Körmend, míg a Csepreg két kontrájából győ­zött (3-1). A 10. forduló elképesztő történéseket hozott a körmendi játé­kosok és a kilátogató publikum szá­mára. Ekkor a Büki TK vendégeske­dett a várkerti pályán. Egy korai tizenegyessel a Bük jutott előnyhöz, amelyet a szünetig meg is tartott. A hazaiaknál sérülés miatt az ifi ka­pus védett a második félidőben. Egy erősen vitatható újabb tizenegyes­sel már 0-2, ráadásul Tompát a 47. percben kiállította Mónos sport­társ. Takács M. két találatával ki­egyenlített. A játékvezető azonban újabb megkérdőjelezhető büntetőt fújt, így 2-3-ra a fürdővároska csa­pata nyert. A 11. fordulóban Kősze­gen is több gólt láthattak a nézők. Előbb a hazaiak találtak be a kapu­ba, de hamarosan jött a körmendi válasz. Félidő 1-1. A fordulás után újabb gyors gólváltást követően a vendégcsapat öt találatig jutott. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Kis-Nemest a 64. percben, míg Czimbert a lefújás után, a 96. perc­ben állította ki Papp Á. játékvezető. Előbbi kettő, utóbbi három mérkőzé­ses eltiltást kapott. A megfogyatko­zott és védelemre berendezkedő Körmendi FC fontos győzelmet csi­kart ki idegenben (4-5). November első hétvégéjén a Király SE vendé­geskedett, s az első félidőben 1-0-ra vezetett. A hazaiak rengeteg hely­zetet hagytak ki, de a lényeg, hogy Török G. és Takács M. egy-egy fejes góllal megfordította az állást és győzelemre vezette csapatát (2-1). Következik a sereghajtó Jánosháza elleni, idegenbeli meccs. Somfalvi Péter edző elmondta, hogy bizako­dó, hiszen ilyen hektikus helyzetek­ből is sikerült már győztesen levo­nulni a pályáról. Ha Jánosházán győznek, akkor felugorhatnak köz­vetlenül az élboly mögé.